brain
Motywacja, Życie

Zmiany zawsze są dobre

Zacznijcie od początku, bo się wypalicie. A to najgorsze co może Was spotkać.

Wszyscy którzy uważają, że tkwienie w tym samym miejscu, bo tak bezpiecznie i stabilnie proszeni są o przeczytanie tego tekstu i wbicie go sobie do głowy albo kliknięcie krzyżyka w prawym górnym rogu, jeśli nie mają mózgu. Ale wiem, że moi czytelnicy mózg mają i jesteście super, więc wszystko zrozumiecie.

Tak sobie myślę i myślę. Analizuję co się działo przez ostatni czas, ile zmian zaszło w moim życiu, jak bardzo nakręciła się ostatnio machina, jak wszystko leci do przodu, do takiego stopnia, że w końcu cierpię na kompletny brak czasu na cokolwiek. Jak wiele rzeczy mi się udało, rzeczy które z pozoru nie miały prawa wyjść, bo rzuciłam się na głęboką wodę. I powiem Wam coś.

Zaczynanie od początku jest najlepszą rzeczą którą możecie zrobić w swoim życiu.

Zmiany ZAWSZE są dobre

Tkwienie w tym samym miejscu jest nużące. Pracujecie, robicie coś, niby przynosi efekty ale bardzo pomalutku, coś tak jakby stanęło w miejscu. Udoskonalacie, wkładacie w to jeszcze więcej swoich sił, rozmyślacie godzinami jak dalej zaplanować coś, co tak naprawdę się już skończyło, tylko nie zdajecie sobie z tego jeszcze do końca sprawy.

Czasami dochodzicie w swoim życiu do momentu w którym nie da się nic więcej zrobić. Kiedy wszystko sunie się do przodu w ślimaczym tempie i nie przynosi już takiej satysfakcji jaką powinno. Zaczynacie działać bardziej z przymusu, nawyku, przyzwyczajenia niż prawdziwej pasji. I to jest jednoznaczny i konkretny znak – w tym momencie musicie zburzyć wszystko co już zrobiliście. I zacząć jeszcze raz.

Nie mówię, że powinniście zamknąć dobrze funkcjonującą firmę i zaczynać w innej branży od całkowitego początku bez perspektyw, bo to szalone rozwiązanie. Lepszą opcją jest zmiana nastawienia do tego co robicie, pójście w trochę inną drogę, zaangażowanie się w lepsze projekty, aż do głowy wpadnie Wam wspaniały pomysł jak przekształcić to co już macie w najlepszy i najbardziej satysfakcjonujący Was biznes świata.

Stabilizacja na tym etapie życia nie jest najważniejsza

Jasne, że jeśli masz 40 lat, rodzinę na utrzymaniu to stabilizacja, chociażby ta finansowa jest bardzo istotnym aspektem w Twoim życiu. Ale stabilizacja nie jest równa braku zmian. W żadnym wypadku.

Poprzez zmiany możecie rozwijać swoje umiejętności, uczyć się zupełnie nowych rzeczy, odnawiać swoją pasję, wpadać na coraz to lepsze pomysły, rozkręcać się w każdym aspekcie no i porządnie realizować. Obojętnie czy prowadzicie własny biznes, czy meblujecie mieszkanie czy dotyczy to Waszego życia prywatnego.

Zmiany są zawsze dobre, bo pozwalają nam otworzyć umysł i dostrzec milion świetnych rozwiązań na które nigdy wcześniej nie wpadliśmy. Dzięki temu mamy otwarty umysł i nigdy nie brakuje nam pomysłów. A to ważne, jak przykładowo kiedyś zabraknie Wam kasy na opłacenie rachunków. Takie umiejętności przydają się w codziennym życiu bardziej niż myślicie.

Nie bójcie się, że ludzie źle zareagują. Na ogół wszystkim podoba się coś świeżego i zobaczą, że potraficie. Bo potraficie, prawda?

Poprzedni post Następny post

Może spodoba Ci się jeszcze to?