1569fece
Kobiecym Okiem, Życie

Priorytety

Nie możesz być idealny we wszystkim. Jakkolwiek bardzo byś chciał. 

 Ludzie mają to do siebie, że chcą być dobrzy we wszystkim. Nie zatrudnią ludzi którzy się znają na danej rzeczy, ale sami poczytają, pokopią, pooglądają i się nauczą. Powiedzmy.

Wiesz wszystko – nie wiesz nic

To wszystko działa na podobnej zasadzie jak nauka w szkole. Nigdy nie potrafiłam zrozumieć osób które były wybitne z każdego przedmiotu i ze wszystkiego zbierały najwyższe stopnie. Wyjścia są dwa. Albo są niesamowicie uzdolnieni i wiedza wchodzi im do głowy w niemożliwym tempie co osobiście mocno propsuję i podziwiam, albo nie mają życia i jedyne co robią to dzień i noc zakuwają tylko po to, żeby zdobywać jak najwyższe stopnie.

Tylko do końca nie wiem w jakim celu.

Bycie dobrym, nawet wybitnym w jednej, dwóch, paru dziedzinach jest fajne, jeśli temat Cię jara i spełniasz się w tym, nawet małym stopniu. Bycie uzdolnionym we wszystkim mija się z celem. Już Wam tłumaczę dlaczego.

Nie da się posiąść ogromnej wiedzy z każdej dziedziny jaka istnieje. Po prostu się  nie da, życia Wam nie starczy na dokształcanie się i naukę. Czy nie prościej byłoby się skupić na czymś co trafia w Wasze  zainteresowania i w czym jesteście dobrzy, żeby być najlepszymi zamiast pozostania przeciętnym zawsze i wszędzie?

Nie bój się zlecać

Masz w głowie super projekt na koszulki? Fajnie! Więc pracuj swoim mózgiem i ogarniaj coraz to lepsze pomysły. Nie bierz się za budowanie własnoręcznie strony internetowej, reklamę, produkcję, grafikę i wszystko inne wokół. Ludzie którzy się na tym znają zrobią to 10 razy szybciej i 10 razy lepiej od Ciebie, ponieważ to ich konik. Ty im zapłacisz i masz dużą część problemów z głowy. Zostajesz sam na sam ze swoją głową i zlecasz to na czym się nie znasz innym ludziom. To całkiem logiczne i najprostsze rozwiązanie.

Nie musisz być najlepszy

Jeśli chcesz być wybitny w jakiejś dziedzinie to trzymam kciuki. Nawet w dwóch. Spełniaj się, ucz, wykorzystaj swój potencjał. No ale do jasnej cholery, w jakim celu masz uczyć się nieużytecznych rzeczy skoro na świecie, a na pewno wśród Twoich znajomych znajdzie się ogromna ilość ziomków którzy z chęcią pomogą?

Nie ucz się czegoś tylko po to żeby to wiedzieć, bo tak wypada. Nie poświęcaj swojego cennego czasu na coś, co nie będzie Ci nigdy potrzebne. Zorientuj się plus-minus w temacie. Nic nie jest Ci więcej do szczęścia potrzebne.

Swój czas poświęć na to, na czym Ci naprawdę zależy. Nie będziesz mistrzem w każdej dziedzinie która istnieje na świecie. Ale możesz być królem tej jednej. I to w zupełności wystarczy.

Poprzedni post Następny post

Może spodoba Ci się jeszcze to?