photo-1469460684636-7c3d8da2241e
PSYCHOLOGIA

Musisz nauczyć się odchodzić od ludzi

Mówię Wam, powinniście nauczyć się odchodzić. To bardzo ważna i przydatna w życiu umiejętność. Nauczyć się odchodzić od ludzi, którzy wcale nie są nam potrzebni, którzy rozpierdalają nam życie i emocje, źle się przez nich czujemy a i tak tkwimy w takich toksycznych relacjach, bo jakimś cudem uwierzyliśmy, że są nam niezbędni do normalnego funkcjonowania.

Proszę państwa, proszę się opamiętać

Samo zauważenie tych toksycznych relacji nie raz graniczy z cudem, a co dopiero pozbycie się ich. Zbyt często nie zdajemy sobie sprawy, że ktoś może na nas tak źle działać. Tkwimy w takich toksycznych relacjach na których w żaden sposób nie korzystamy, czujemy się coraz bardziej wypluci i zmęczeni ale nie widzimy przyczyny chociaż jest na wyciągnięcie ręki.

Poszłam do lekarza i jakoś tak od słowa do słowa trochę się z lekarką zagadyłyśmy, niekoniecznie na tematy zdrowotne. Trochę jej opowiedziałam i usłyszałam jedną mądrą rzecz.

„Słoneczko, pierdol to. Pierdol te wszystkie problemy i pierdol tych ludzi. To wszystko musi się od Ciebie odbijać jak od lustra, bo jesteś za młoda na przeżywanie wszystkiego co się wydarzy.”

I wiecie co, miała cholerną racje. Odsuńcie od siebie wszystkich tych, którzy źle na Was wpływają w jakikolwiek sposób a będziecie szczęśliwsi. Naprawdę.

 

Poprzedni post Następny post

Może spodoba Ci się jeszcze to?

  • Patryk Goły

    po zalozeniu, ze Bóg istnieje nalezy sie zastanowic, ktory to i jakie Jego imie 😉 w moim mniemamu urodzenie sie w wierze katolickiej i kontakt tylko i wylacznie z jedna religia jest bardzo nieobiektywnym gadaniem. Polecam uwzglednienie innych kultur i ludzi, ktorzy je kultuwuja, jako te same, rzekomo boskie stworzenia 😉 rozkmina cd. istnienia Boga powinna tyczyc sie stworzyciela swiataa nie tylko europejskie jego interpretacj w postacji chrzescijanstwa. Nie tylko koscil, ale kazdy odlam chrzescijanstwa, ba.. wiekszosci religii (pozaslamem, o ile sie nie myle) zrecznie unika uscislenia, kim sa innowiercy, dlaczego i co stanie sie z nimi po smierci. Do tego proroctwa i sami prorocy to w wiekszosci postacie historyczne, wiec jest mozliwosc kontrowania nauki 😉 Jak dla mnie to temat duzo bardziej skomplikowany i w zupelnie inny sposob mozna znalezc Boga, niz tylko go czuc. np ufajac swojemu sumieniu i rozumowi

  • Kecajo

    Tylko co zrobić kiedy tacy ludzie mszczą się, w przypadku gdy chcesz odejść? Jest tylko gorzej. Wykańczają psychicznie. Zostaje bezsilność. Ale z drugiej strony to umacnia w przekonaniu, że dokonało się właściwego wyboru.

    • Mściwość to cecha ludzi słabych. Jak się im pokaże, że ma się kompletnie w dupie ich zachowanie, to prędzej czy później im się to znudzi.