kakaka
Relacje

Ludzie są dobrzy

Dlaczego traktujemy innych jak zło konieczne?

Większość z nas ma to do siebie, że nie ufa innym ludziom. Jesteśmy zamknięci w sobie, boimy się zranienia, trzymamy dystans, bo z założenia, wszyscy których poznajemy są źli. Złe intencje, złe zachowania, złe myśli, złe słowa. Wszystko jest złe. Tylko ja chcę dobrze.

Nie jesteś jedynym dobrym człowiekiem na tej planecie

Jeśli myślisz, że wszyscy wokół Ciebie potrafią tylko ranić i oszukiwać, a Ty jesteś jedyną osobą która chcę dla wszystkich dobrze i aż tryskasz miłosierdziem na lewo i prawo to przykro mi, mylisz się. Ale powiem Ci, dlaczego przyciągasz do siebie samych złych ludzi. To nie oni są źli, to Ty ich skreślasz na starcie.

Uważasz, że nie warto nikomu ufać – bo jedna osoba lata temu Cię zawiodła. Wsadzasz ich do worka z potworami które kryją się pod łóżkiem i Hitlerem. Z góry zakładasz, że nikt nie może zrobić czegoś bezinteresownie.

Druga strona

Kiedyś słyszałam takie zdanie, że każdy człowiek nosi w sobie zło i dobro i to od nas zależy, co będziemy dokarmiać. Skoro uważasz, że wszyscy Cię skrzywdzą, dlaczego tak ma nie być? Sam przyciągasz do siebie fałszywe jednostki które nie raz, nie dwa doprowadzą Cię do załamania nerwowego i płaczu.

Jednak tutaj Cię zaskoczę! Tadam! Wokół siebie, masz pewnie wielu, naprawdę wielu boroczków, których odrzuciłeś bez konkretnego powodu. Może źle im z oczu patrzyło albo nasłuchałeś się plot. A może to wszystko dzieje się tylko i wyłącznie w Twojej głowie i masz paranoję.

Lepiej się zawieść niż nie spróbować

Zawsze istnieje ryzyko, że poznasz kogoś kto będzie cieszył się z Twojego nieszczęścia. Ale nie ryzykując nie zyskujesz. Nie pierwszy i nie ostatni raz na Twojej drodze pojawi się osoba która będzie miała w planach zniszczenie Cię. Ale z drugiej strony, możesz również poznać wspaniałych przyjaciół i ludzi o otwartym i dobrym serduszku.

Więc może warto? 

Poprzedni post Następny post

Może spodoba Ci się jeszcze to?