kobieta1
Kobiecym Okiem, Relacje

Ładne kobiety mają łatwiej*

*Nie powiedziała nigdy, żadna ładna kobieta.

Ładne kobiety wcale nie mają prościej

Może faktycznie, łatwiej nam jest załatwić sprawy w urzędzie i jak się ładnie uśmiechniemy to jakiś pan przepuści nas w kolejce w supermarkecie. Może łatwo wysępimy drinka od przypadkowego gościa na imprezie dzięki czemu nasz portfel nie będzie rano płakał (Chociaż czy ja wiem, czy dobrze to wykorzystywać?). Teoretycznie, rozmowy o pracę powinny iść sprawniej i przyjemniej no i ogólnie, przecież łatwiej znaleźć męża pięknej kobiecie!

No szkoda, że po tej drugiej stronie wygląda to całkowicie inaczej. Bo nagle okazuje się, że Ci mężczyźni kupujący nam drinki oczekują od nas czegoś więcej niż rozmowy a pracodawcy patrzą z góry, bo skoro ładna to pewnie głupia.

kobieta 3

Miłości, oh miłości

Kiedyś napiszę Wam tekst o Tinderze. Bo pozbierałam tam trochę informacji, żeby napisać Wam kogo tam można znaleźć i jak te znajomości w ogóle wyglądają. Posiedziałam, poznałam, popisałam i chcąc nie chcąc, większość mężczyzn traktowało mnie jak ładne mięso do… No sami wiecie do czego. Nie tylko w internecie (Niestety) takie zachowania mają miejsce! Nikogo nie interesuje Wasz charakter, pasje, zainteresowania czy w ogóle to jakimi ludźmi jesteście. Masz dziary, ładną twarz i długie nogi? Masz 10 facetów jednego wieczoru. Szkoda, że takich na jedną noc, nie na całe życie.

Z tego co widzę, niezależnie od wieku (Nie mówię tu tylko o kompletnych szczeniakach którym w głowie tylko seks, tyłki, cycki i ładne zdjęcia na insta) faceci zbyt pochopnie podchodzą do pięknych kobiet. Traktują je jak fajne przygody, arcydzieła do popatrzenia. Do przelecenia, nie do zbudowania jakiegokolwiek trwalszego niż dwie noce i wizyta w toalecie, związku. Bo po co, przecież z takimi są później same problemy.

kobieta2

Piękne ciało, brzydki umysł 

Jak postrzegana jest lalka barbie? Kojarzycie dziewczyny na które się tak mówi? Przecież Barbie jest piękna, proporcjonalna, chuda, z dużymi oczami, wspaniałymi włosami i w ogóle wszystko cycuś glanc. Ale jest głupia. Pusta. Bez ambicji, planów, jakiegokolwiek rozumu i mózgu.

Wszyscy zwracają uwagę na wygląd. Łatwo jest powiedzieć – Jesteś przepiękna! Ale ciężej docenić otwarty umysł, charakter czy zawodowe osiągnięcia. Bo przecież to, że jest się ładnym czy przystojnym w życiu wystarcza. Bo Bóg stworzył nas albo o wyśnionym wyglądzie albo inteligentnych. To nie idzie w parze. Nigdy.

Udowodnijcie coś sobie i nam

Jeśli społeczeństwo ma Was za boginie, niech tak zostanie. Ale proszę, udowodnijcie im, że również macie mózg i potraficie się nim posługiwać. Chyba, że nie chcecie być traktowane poważnie. To śmiejcie się głośno z głupich żartów i nie reprezentujcie sobą nic prócz dobrze wyrobionego tyłka. Wasz wybór.

Poprzedni post Następny post

Może spodoba Ci się jeszcze to?

  • coral

    Ehh… Dużo w tym racji. Ale… kurczę, mimo wszystko piękne kobiety (jak i mężczyźni) są uprzywilejowane. Mogą przecież być równie inteligentne jak osoby mniej urodziwe, natomiast jeśli ktoś nie ma wyglądu… no to cóż, można stawać na rzęsach bez większych efektów.. zwłaszcza kiedy przez wszechobecny kult piękna coraz bardziej traci się wiarę w siebie…

    • Tak jak napisałam – faktycznie, pięknym ludziom łatwiej w niektórych sytuacjach, ale nie jest prawdą, że takie osoby mają prościej we wszystkim – bo istnieje też ta druga strona. Zresztą ocenianie czyjeś inteligencji czy dobieranie sobie znajomych po wyglądzie nie ma sensu i jest okropne.

  • angelika

    Strasznie głupi tekst. Jakby go napisała niedojrzała 13-latka, a podejrzewam, że jesteś starsza. Chociaż… Czego się spodziewać więcej po takim blogu. Beznadzieja.